مدل تعالی مدیریت منابع انسانی بخش دولتی و عمومی

شناسنامه رویداد- "الگوی(مدل) تعالی مدیریت منابع انسانی بخش دولتی و عمومی" به عنوان طرح برگزیده دانشگاهی در سال 1398 انتخاب شد.

هم‌زمان با هفته پژوهش و فناوري و در پايان هشتمين نشست مديران ارتباط با صنعت دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌هاي كشور، وزارت علوم، تحقيقات و فناوري از سازمان اداري و استخدامي كشور براي برگزيده‌شدن طرح پژوهشي «طراحي الگوي تعالي مديريت منابع انساني بخش دولتي» در سال ۱۳۹۸ قدرداني كرد.

به گزارش روابط‌عمومي سازمان اداري و استخدامي كشور، دكتر فرهاد علي‌پور، رئيس مركز مطالعات نظام‌ها و فناوري‌هاي مديريتي سازمان اداري و استخدامي كشور با بيان اين‌كه يكي از سياست‌هاي اصلي سازمان اداري و استخدامي كشور، تعامل با مجامع علمي و دانشگاهي است، گفت: تلاش مي‌كنيم به سمتي برويم كه تصميم‌گيري‌ها با مشاركت وكمك دانشگاهيان و نخبگان انجام شود؛ به همين منظور چند تفاهم‌نامه با دانشگاه‌هاي مطرح از جمله تهران، علامه طباطبايي و تربيت مدرس داشتيم كه در راستاي اين تفاهم‌نامه‌ها تلاش كرديم پروژه‌هاي تحقيقاتي‌اي كه اولويت سازمان اداري و استخدامي كشور است را با مشاركت اين دانشگاه‌ها به انجام برسانيم.

وي ادامه داد: پروژه‌اي كه در هفته پژوهش و فناوري برگزيده شد، يعني «طراحي الگوي تعالي منابع انساني بخش دولتي»، يكي از پروژه‌هاي مهم و اولويت‌دار معاونت سرمايه انساني سازمان بود؛ اين پروژه به دنبال طراحي يك مدل بومي و متناسب با اقتضائات بخش دولتي به منظور ايجاد يك رويكرد يكپارچه و سيستماتيك براي بخش دولتي و تعالي‌بخشيدن وضعيت مديريت منابع انساني است. در واقع اين پروژه با آسيب‌شناسي مدل‌هاي موجود منابع انساني، به يك مدل بومي‌شده براي بخش دولتي رسيده كه به كمك آن مي‌توان ضمن سنجش سطح بلوغ منابع انساني در دستگاه‌هاي اجرايي، براي بهبود آن گام برداشت.

رئيس مركز مطالعات نظام‌ها و فناوري‌هاي مديريتي سازمان اداري و استخدامي كشور با اشاره به اهميت حوزه منابع انساني، اظهار داشت: سازمان اداري و استخدامي كشور كه متولي حوزه منابع انساني در بخش دولتي است، به دنبال استخراج مدلي بومي‌سازي‌شده و متناسب با شرايط دولت بود و با كمك استادان مديريت دانشگاه تهران تلاش كرد تا به اين الگو دست پيدا كند.

دكتر علي‌پور افزود: هم‌چنين تربيت ارزيابانِ وضعيت دستگاه‌هاي اجرايي در حوزه منابع انساني، يكي از بندهاي قرارداد ما با دانشگاه تهران است كه بنا داريم به‌زودي ۳۰ نفر از كارشناسان واجد شرايط سازمان طي يك كارگاه تخصصي به مدت ۸ ساعت با مدل و نحوه اجرا و ارزيابي آن آشنا شوند.

وي اضافه كرد: البته سفارش‌دهنده اصلي پروژه «طراحي الگوي تعالي منابع انساني بخش دولتي»، معاونت سرمايه انساني سازمان اداري و استخدامي كشور بوده است و مركز مطالعات نظام‌ها و فناوري‌هاي مديريتي با توجه به وظيفه خود، پس از تأييد اين پروژه در شوراي پژوهش سازمان، شرايط را براي انجام آن فراهم، قرارداها را تنظيم، و روند اجراي آن را مديريت كرد.

رئيس مركز مطالعات نظام‌ها و فناوري‌هاي مديريتي سازمان اداري و استخدامي كشور با بيان اين‌كه تلاش شده در طراحي اين الگو مؤلفه‌هاي مختلف مديريت منابع انساني در نظر گرفته شود، گفت: اميدواريم با به‌كاربستن اين الگو و متعاقباً همسوسازي اقدامات مديريت منابع انساني با اهداف كلان دستگاه‌هاي اجرايي، شاهد جهشي در حوزه مديريت منابع انساني دستگاه‌هاي اجرايي و بالندگي آنان باشيم.

در پی این انتخاب، دکتر آرین قلی پور، متخصص مدیریت منابع انسانی طی پیام تبریکی به دکتر ندا محمد اسماعیلی، طراح این مدل، این انتخاب را تبریک گفت. در این پیام آمده است:

همكار ارجمند سركار خانم دكتر ندا محمداسماعيلي

سلام عليكم؛

طراحي مدل تعالي مديريت منابع انساني بخش دولتي و عمومي كه در سال ١٣٩٨ مورد استقبال دستگاههاي اجرايي قرار گرفت، نشان داد كه همكاري موثر سازمان اداري و استخدامي كشور و دانشگاه تهران مي تواند به حل مسائل كشور منجر شود. تعامل موثر صنعت و دانشگاه قطعا ثمرات ارزشمندي براي كشور در پي خواهد داشت.

انتخاب اين طرح ملي به عنوان طرح برگزيده دانشگاهي در سال ١٣٩٨ از طرف وزارت علوم، تحقيقات و فناوري و دريافت لوح افتخار از معاون محترم پژوهشي و فناوري وزير، را به سركار عليه تبريك گفته و از ايزدمنان توفيقات بيشتر براي شما و نسل جديد دانشگاهيان در حل مسائل كشور را آرزومندم.

از رئيس محترم دانشكده مديريت دانشگاه تهران جناب آقاي دكتر سهرابي و رئیس محترم سازمان اداري و استخدامي كشور جناب آقاي مهندس انصاري به خاطر شروع اين همكاري و روساي محترم قبلي و فعلي مركز مطالعات نظامها و فناوريهاي مديريتي سازمان جناب آقايان دكتر پاكدل و دكتر علي پور و ناظر محترم پروژه جناب آقاي دكتر قنبري و ٩٣ نفر از متخصصان سهيم در تكوين مدل كمال تشكر را دارم.

ارادتمند

آرين قلي پور- ٢٧ آذر ماه ١٣٩٨

مطالب مرتبط:

- MPA یا به عبارتی Master of Public Administration چیست؟

دوره عالی حرفه‌ای مدیریت منابع انسانی (MPA - PHR)