لوازم مختلفی برای کامل کردن مبلمان در دفتر کار مورد نیاز است.برخی از این لوازم بر اساس نوع کاربرد تقسیم بندی می شوند و هرکدام کابرد خاص خود را دارند مانند میز کنفرانس یا میزمنشی و ...

می‌توان بر اساس نوع ظاهر نیز مبلمان اداری را تقسیم بندی کرد که شامل انواع طرح های میز و صندلی اداری می شود.

از کاربردی ترین وسایل مبلمان اداری در هر دفتری میزهای آن است که تاثیر زیادی بر روی کارایی کارمندان دارد. هدف اصلی یک میزایجاد یک فضا برای نوشتن و کارهای مربوط به هرشغل متناسب با فعالیت آن است. میز همچنین می تواند برای قرار دادن وسایل کاری، نگهداری منابع، استفاده شخصی و ... استفاده شود.

ابعاد یک میز اداری استاندارد معولا در حدود 150 سانتیمتر طول، 75 سانتیمتر ارتفاع و 70 سانتی متر عرض دارد. این یک میز معمولی است که فضای کافی برای کار را فراهم می کند.

انواع میز اداری

میزهای اداری بر اساس نوع کاربردهای آنها به دسته های زیر تقسیم می شوند:

1- میز قرار گیری دستگاه (machine desk): این نوع میز اداری برای قرارگیری دستگاه های مهم اداری استفاده میشود و ابعاد و ضخامت آن متناسب با هر وسیله فرق می کند مثلا میزی که برای قرار گیری دستگاه پرینت طراحی شده متفائت از مزی است که سیستم کامپیوتر و یا دستگاه های کپی بزرگتر روی آن قرار می گیرد. این نوع میز را باید براساس وسیله ای که قرار است روی آن قرار دهید انتخاب کنید.

2- میز دفتری: این نوع میز عمدتا یک میز پایه ای کوچک با حداکثر ابعاد 1.2 متر در 75 سانتی متر است و دارای 3-4 کشو در کنار یک میز است. این میز برای انجام کارهای دفتری و پاسخ گویی به ارباب رجوع استفاده میشود و نیازی به قرارگیر وسیله خاصی بر روی آن ندارد و بیشتر برای نوشتن یا پر کردن فرم استفاده می شود.

3- میز تایپ: این میز ساختار منحصر به فرد برای قرار گیری رایانه و تایپ کردن دارد. میز تایپ با توجه به نیاز تایپیست در ابعاد استاندارد برای کاربر طراحی میشود. این نوع میز در بسیاری از کشور ها مانند فرانس هو آمریکا استفاده می شود. میزتایپ بسته به نوع استفاده و در کشور های مختلف متفاوت است مثلا در آمریکا از میز های L شکل نیز استفاده می شود.

4- میز منشی: این میز برای انجام کار های منشی گری طراحی شده است و به گونه ایست که ویژگی های میز تایپ و میز دفتری را با کمی بزرگتر شدن با هم دارد تا منشی علاوه بر احساس راحتی با میز بتواند کار های خود را نیز به طور کامل انجام بدهد و وسیله های مورد نیاز را روی میز قرار دهد.

5- میز تجملاتی: این از میزها با طرح های زیبا و با چوب های گران قیمت ساخته می شوند و مورد استفاده َآنها در جاهای خاصی از شرکت مثلا دفتر مدیر برای جلب توجه قرار داده می شوند.

علاوه بر میزهای کاربردی گفته شده برخی از میزهای اداری نیز در ابعاد بزرگ برای سالن کنفرانس و جلسات استفاده می شوند.